Ekologiški gerai dengiantys, aliejiniai dažai medienai

TOP

20.87164.06
14.61164.06

Liko 9965

Osmo gerai dengiantys dažai
Pilnai dengiantys ilgaamžiai dažai, paliekantys matomą
medienos struktūrą

PRODUKTO APRAŠYMAS
Gerai dengiantys, šilko blizgesio dažai lauko medienai. Natūralių aliejų pagrindo. Mikroporėtas paviršius leidžia medienai kvėpuoti ir sumažina medienos brinkimą ir susitraukimą. Vandenį atstumiantys, itin
atsparūs oro sąlygoms ir UV poveikiui. Paviršius netrūkinėja, nesilupa, nesisluoksniuoja nesusidaro pūslės. Nereikalingas šlifavimas, tiesiog perdažykite; nereikia grunto. Paprastas ir tolygus padengimas.
Išdžiuvęs paviršius saugus žmonėms, gyvūnams ir augalams, taip pat tinkamas vaikų žaislams pagal EN 71.3 (Europos norma), yra atsparus seilėms ir prakaitui pagal DIN 53160 (Vokietijos norma).
Medienos spalva ir frakcija pilnai padengiama. Struktūrą lieka pastebima.

OSMO siūlomi aliejiniai dažai lauko darbams – tai ilgalaikė medienos apsauga, gausiai pigmentuoti dažai pilnai padengia medieną ir saugo ją nuo UV bei kitų neigiamų aplinkos poveikių.

Gerai dengiančių OSMO aliejinių medienos dažų savybės

OSMO aliejiniai dažai lauko medienai turi daugybę privalumų:

 • Įvairūs atspalviai (19 standartinių spalvų):
 • Itin atsparūs lauko sąlygoms;
 • Dėl sudėtyje esančio gausaus pigmentų kiekio, OSMO aliejiniai dažai medienai turi stiprią apsaugą nuo UV spindulių;
 • Nors dažai gerai įsigeria į medieną, paviršius lieka mikroporėtas, todėl ji kvėpuoja ir sumažėja brinkimo ar susitraukimo (deformacijų) rizika;
 • Šie lauko dažai medienai atstumia drėgmę;
 • Skirtingai nei su kitomis priemonėmis, nereikia grunto;
 • Gerai dengiantys dažai yra lengvai padengiami teptuku arba voleliu.

Kokią dažų spalvą rinktis?

Rinkdamiesi, kurie lauko dažai medienai tinka geriausiai, pagalvokite apie natūralią medienos bei visos lauko erdvės estetiką. Visada puikus pasirinkimas yra žemiški arba gamtiški tonai bei atspalviai, kurie dera prie natūralios medienos, ją imituoja arba papildo.

Taip pat reikėtų įvertinti kitų dekoro bei aplinkos elementų estetiką. Nuo architektūros stiliaus, išdėstymo, žalumos kiekio ir net baldų tipo gali priklausyti, kokios spalvos medienos dažai lauko fasadui ar erdvėms tiks labiausiai. Norint sukurti subtilų kontrastą arba papildyti visumą.

Visada išbandykite naują spalvą ant nedidelio ploto ar pavyzdžio prieš ją tepdami ant viso paviršiaus. Taip įsitikinsite, kad fasadiniai dažai medienai nenuvils ir tiksliai išpildys lūkesčius.

REKOMENDUOJAMA PASKIRTIS
Osmo gerai dengiančius dažus galima naudoti ant visų lauko medinos paviršių: fasadų, balkonų, langų ir langinių, tvorų, pavėsinių, sodo baldų ir t.t. Idealiai tinka perdažyti seniau dažytus (aliejiniais dažais) ar papilkėjusius medienos paviršius.

PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS
Mediena turi būti švari, sausa ir neperšalusi (drėgmė neturi viršyti 20%). Osmo gerai dengiantys dažai yra paruošti naudojimui, negalima tonuoti papildomai. Gerai išmaišykite mentele prieš naudojimą. Gerai nuvalykite senus dažus. Dažai ir lakai turi būti pilnai pašalinti. Atliekant šlifavimo darbus rekomenduojame naudoti kaukę nuo dulkių. Rekomenduojama pirmą sluoksnį padengti iš visų medienos pusių, jei tai yra įmanoma. Galutinio sluoksnio vaizdas labai priklauso nuo medienos charakteristikų. Todėl rekomenduojama atlikti bandymus prieš dengiant visą paviršių. Norint apsaugoti medieną nuo pamėlynavimo, puvinio ar vabzdžių, rekomenduojama medieną iš pradžių padengti Osmo WR impregnantu*. Prieš dažant, leiskite impregnantui džiūti 12-24 valandas. *Biocidus naudokite atsargiai. Visada perskaitykite etiketę ir informaciją prieš naudojimą.

TAIKYMO METODAI
Dažykite plonai ant švaraus ir sauso medienos paviršiaus išilgai medienos rašto su Osmo natūralių šerių teptuku arba Osmo mikropluošto voleliu ir tolygiai paskirstykite. Leiskite džiūti 10-12 valandų, užtikrinkite gerą ventiliaciją. Išdžiuvus, denkite antrą sluoksnį, taip pat plonai ir tolygiai. Atnaujinant, vieno sluoksnio ant švaraus ir sauso paviršiaus paprastai pakanka.

ĮRANKIŲ VALYMAS
Patartina įrankius valyti su Osmo skiedikliu ir šepečių valikliu (be aromatinių junginių) arba su vaitspiritu.

DŽIŪVIMO LAIKAS
Apytiksliai 10-12 valandų (esant nomalioms sąlygoms, 23o Cir 50% santykinei oro drėgmei). Žemesnė temperatūra ir/arba didesnė oro drėgmė gali žymiai prailginti džiuvimo laiką. Turi būti gera ventiliacija visą džiuvimo laiką.

DENGIAMUMAS
1 litru galima padengti apytiksliai 26 m2 vienu sluoksniu. Produkto išeiga labai priklauso nuo medienos charakteristikų. Visa informacija pateikta lygiai ir obluotai/šlifuotai medienai. Kiti medienos paviršiai gali sumažinti produkto padengiamą plotą.

Jums taip pat gali patikti…

 • Platus alyvavimo teptukas

  43.8350.09
  Pasirinkti savybes Details
 • Į krepšelį Details
 • Teptukai

  5.0021.30
  Pasirinkti savybes Details
 • Pasirinkti savybes Details