/Medinio stalo atnaujinimas

Medinio stalo atnaujinimas

Medinio stalo atnaujinimas

Medinio stalo atnaujinimas: ar įmanoma pasidaryti pačiam (DYI)?

Medinio stalo atnaujinimas gali būti puiki galimybė atgaivinti seną baldą ir suteikti jam naują gyvenimą. Tai ne tik ekonomiškai naudinga, bet ir suteikia asmeninio pasitenkinimo, matant, kaip senas daiktas vėl tampa gražus ir funkcionalus. Ar įmanoma šį darbą atlikti savarankiškai? Atsakymas – taip, su tinkamomis žiniomis ir įrankiais, medinio stalo atnaujinimas gali tapti įdomiu ir įkvepiančiu DIY (Do it yourselve) projektu.

Seno stalo atnaujinimui reikalingos priemonės

Norint sėkmingai atnaujinti medinį stalą, reikės šių priemonių ir medžiagų:
Švitrinio popieriaus su įvairiais rupumo lygiais, pradedant grubiu (P80) palaipsniui keičiant į švelnesnius (P100 -> P120 -> P150);
Dulkių šluostė arba švelnus šepetys valymui;
Medienos valiklis arba švelnus ploviklis nešvarumams pašalinti;
Specialus medienos gruntas (pagal poreikį);
Medienos aliejus, vaškas arba hardwax atnaujinimui;
Natūralių šerių teptukas, volelis ar kempinė aliejaus, vaško ar hardwax tepimui;
Apsauginės pirštinės ir veido kaukė dirbant su cheminėmis medžiagomis.

Medinio stalo atnaujinimas step-by-step

Paviršiaus paruošimas: Pirmiausia, reikia švelniai nušlifuoti stalviršį švitriniu popieriumi, pradedant grubiu ir baigiant smulkiu, kad pašalintumėte senas lako, aliejaus ar vaško dėmes, taip pat subraižymus. Svarbu judėti medienos pluošto kryptimi. Švitrinio popieriaus panaudojimo seka turėtų atrodyti taip: P80 -> P100 -> P120 -> P150.
Valymas: Po šlifavimo būtina kruopščiai nuvalyti visas dulkes ir nešvarumus, naudojant dulkių šluostę ar švelnų šepetį. Taip pat galima naudoti ir dulkių siurblį.
Atnaujinimas: Pasirinkite norimą apdailos metodą – aliejavimą arba padengimą kieto vaško alyvą (hardwaxoil). Aliejus suteikia medienai natūralų blizgesį ir pabrėžia jos tekstūrą, tuo tarpu kieto vaško alyva užtikrina ilgalaikę apsaugą ir Osmo atveju galima išsirinkti netgi iš keturių blizgumo lygių: blizgus, šilko blizgesio, pusiau matinis, matinis. Produktą tepkite tolygiai, laikydamiesi gamintojo nurodymų. Rekomenduojama dengti dviem alyvos sluoksniais, tam kad užtikrinti ilgalaikę apsaugą.
Džiūvimas: Leiskite apdailos produktui gerai išdžiūti. Džiūvimo laikas gali skirtis priklausomai nuo naudojamos medžiagos. Osmo atveju vieno sluoksnio džiūvimo laikas yra tarp 10 – 12 valandų.

Alyvuoto stalo atnaujinimas ir tolimesnė priežiūra bei valymas

Alyvuoto medinio stalo atnaujinimas yra panašus procesas, tačiau svarbu naudoti tinkamą medienos aliejų, kuris yra skirtas konkrečiai medienos rūšiai. Po atnaujinimo, reguliariai valykite stalą naudodami švelnų ploviklį ir šiltą vandenį, vengiant stiprių chemikalų, kurie gali pažeisti aliejaus arba kieto vaško sluoksnį.
Reguliariai prižiūrint ir atnaujinant, jūsų medinis stalas išliks gražus ir funkcionalus ilgus metus. DIY (do it yourselve) medinio stalo atnaujinimas ne tik sutaupo pinigus, nes nereikia samdyti profesionalų, bet ir suteikia pasitenkinimą, matant, kaip jūsų pastangomis senas daiktas vėl atgyja naujam gyvenimui.

2024-04-25T12:04:04+00:00