/Medinių baldų atnaujinimas namuose

Medinių baldų atnaujinimas namuose

Mediniai baldai yra neatsiejama kiekvieno interjero dalis. Jie gali būti brangūs ne tik finansine bet ir sentimentalia prasme. Tačiau laikui bėgant baldai dėvisi, todėl siekdami juos išsaugoti kuo ilgiau, turime atlikti renovacijos darbus.

Su OSMO priemonėmis medinių baldų atnaujinimas bus lengvas ir leis jais džiaugtis ilgus metus.

Apžvelkime viską, ką būtų svarbu žinoti apie medinių baldų atnaujinimą namuose.

Medinių baldų atnaujinimas namuose su Osmo alyva

Kaip atpažinti, kad jau reikia atnaujinti / restauruoti medinius baldus?

Apie atnaujinimo būtinybę gali signalizuoti įvairūs požymiai:

  • Matomi pažeidimai. Jeigu ant paviršiaus yra matomų pažeidimų: įbrėžimų, įskilimų, nuskilimų, reikėtų pagalvoti apie atnaujinimo darbus. Beveik visus pažeidimus galima pataisyti, vieniems pakaks šlifavimo, alyvavimo arba panaudoti kitas specialias priemones.
  • Blunkanti spalva. Per laiką dėl drėgmės, UV spindulių poveikio ir mechaninio dėvėjimo medienos spalva gali blukti. Tokiu atveju prireiks alyvavimo darbų su tonuotomis priemonėmis. Tolygus priemonės padengimas tikrai nėra sudėtingas darbas ar brangi investicija. Galima vos per kelias valandas atlikti darbus ir vėl džiaugtis puikia baldų išvaizda.
  • Girgždesiai ir kiti keisti garsai. Ar pastebėjote traškesį, kai sėdatės ant kėdės? Galbūt girgžda stalas, spintos durys ar stalčius? Tai gali būti ženklas, kad tvirtinimo detalės paseno ar atsipalaidavo, vyriai ar kitos dalys susidėvėjo. Jas gali reikėti sutepti ir/ar pakeisti.

Kaip atnaujinti medinius baldus? Medinių baldų restauravimo procesas

Medinių baldų restauravimo procesas neprivalo būti varginančiai ilgas ar sudėtingas. Turint geras priemones ir žinių, rezultatą įmanoma pasiekti greitai. Apžvelkime, kaip Osmo medinių baldų atnaujinimo priemonės padeda atnaujinti kėdes, stalus, stalviršius, spintas ar kitus baldus.
Pradėkime nuo to kokių priemonių reikėtų turėti. Rekomenduojame prieš pradžią pasinaudoti išeigos skaičiuokle, kad žinotumėte, kiek baldų atnaujinimo priemonės reikėtų įsigyti. Pažymėkite savo naudojamą priemonę, restauruojamo paviršiaus tipą ir būklę bei įveskite plotą. Iš karto matysite kiek alyvos reikėtų įsigyti, kad baldų atnaujinimas būtų sėkmingas.
Dažniausiai atnaujinimą arba restauravimą viduje rekomenduojama daryti su aliejumi OSMO TopOil. Tai idealiai universalus produktas, kuris yra saugus naudoti net su tais paviršiais, kurie turi sąlytį su maistu.
Kartu rekomenduojame įsigyti OSMO siūlomus įrankius arba profesionalius priedus medžio aliejavimui. Kartu su TopOil jums reikėtų: kelių grūdėtumų šlifavimo popieriaus (paviršiaus išlyginimui ir paruošimui rekomenduojame P80, P120-P150), šluostės arba dulkių siurblio, dažymo volelio su rankena arba kelių teptukų.

Pasiruošimas renovavimui

Medinių baldų restauravimas arba atnaujinimas visada pradedamas nuo nuodugnios apžiūros bei būklės įvertinimo. Pažiūrėkite, kaip atrodo paviršiai ir detalės, nustatykite visus pažeidimus bei įvertinkite poreikį šlifavimui. Tada nuvalykite baldų paviršių drėgna šluoste ir jį nusausinkite, kad neliktų dulkių. Po baldu padėkite laikraščius ar kitą medžiagą, kuri apsaugotų grindis. Uždenkite brangius daiktus (jeigu jų yra aplinkui) bei užtikrinkite gerą vėdinimą.

Atnaujinimo procesas pradedamas nuo šlifavimo

Jei reikalingas šlifavimas, pradėkite nuo jo. Šlifuokite nuosekliai, pirmiausia su grubesniu šlifavimo popieriumi ir po to švelnesniu. Jeigu matote gilius pažeidimus, pradėkite su P80 ir pereikite prie P120, o vėliau – iki P150. Na, o jeigu pažeidimai yra smulkesni, pakaks paviršinio šlifavimo su P120 arba P150 popieriumi.
Nepamirškite, kad šlifuoti reikėtų medienos rašto kryptimi.
Kai šlifavimas baigtas, pasiimkite šluostę ar dulkių siurblį ir pašalinkite visas dulkes ar šiukšles nuo paviršiaus.

Dabar laikas tepti aliejų

Sekantis žingsnis – alyvavimas. Pagal poreikį pasirinkite įrankius: volelį, teptuką ar kempinėlę. Volelis ir teptukas – storesniam sluoksniui, kempinėlė skirta plonesniam sluoksniui, ypač tinka spalvotam aliejui ir pirmam sluoksniui po šlifavimo. Prieš naudojimą priemonę labai gerai išmaišykite mentele. Tepkite plonu sluoksniu, tolygiai pagal medienos raštą. Jei tepate pirmą sluoksnį po šlifavimo ar norite labai plono padengimo, po užtepimo praėjus 2-5 min nuvalykite aliejaus pertieklių. Apsauginį alyvos sluoksnį rekomenduojame dengti voleliu arba teptuku (pertieklius nevalomas).

Po užtepimo

Kai aliejumi paviršius jau padengtas, medinių baldų atnaujinimas beveik baigtas. Dabar belieka tik laukti, kol medžiaga išdžius ir baldus vėl bus galima naudoti, liesti. Džiūvimo laikas skiriasi priklausomai nuo priemonės, o su TopOil tai yra maždaug 8-10 valandų.

Medinių, senų baldų atnaujinimas: privalumai

Visų pirma tai tvarumas. Neskubėkite pirkti naujų baldų, kai turite galimybę atnaujinti senus. Senų baldų atnaujinimas yra puikus būdas atkurti ryšį su praeitimi, istorija, prisiminimais. Restauruodami ne tik apsaugote sentimentalią daikto vertę, bet ir suteikiate baldams galimybę vėl puikiai atrodyti.
Vintažinių arba ilgaamžių medinių baldų žavesiui sunku prilygti. Kitaip nei šiuolaikiniai produktai, seni baldai dažniau džiugina ypatingos kokybės meistryste ir rankų darbo grožiu, visa tai suteikia charakterio jūsų interjerui.

   1. Sutaupote pinigų ir laiko, kurie būtų skiriami naujų baldų paieškai
   2. Suteikiate senam, bet ne pasenusiam daiktui naują gyvenimą
   3. Prisidedate prie atliekų mažinimo ir išteklių tausojimo.

Tai tvarus pasirinkimas, atitinkantis atsakingą modernaus vartotojo požiūrį į pasaulį.
Dar vienas privalumas, kodėl senų medinių baldų atnaujinimas apsimoka – galimybė juos pritaikyti pagal savo skonį. Turite kūrybinę laisvę pasirinkti tobulą naujos apdailos spalvą, blizgią arba matinę tekstūrą ir pakeisti tokias detales, kaip apmušalus, tad net ir senas baldas galės alsuoti modernumu.
Nepamirškite ir to jausmo, kurį patirsite po sėkmingo baldo atnaujinimo. Stebėti, kaip jūsų pastangos pavertė pavargusiai atrodantį daiktą tikra interjero puošmena arba aukštos vertės baldu – labai malonu.

Osmo medinių baldų atnaujinimo priemonės Jums į pagalbą

Kadangi jau žinote kaip atnaujinti medinius baldus, pravartu būtų susipažinti ir su priemonėmis, kurios tam skirtos.
Rinkitės aliejinį beicą, skaidrų dekoratyvinį vašką arba intensyvaus atspalvio dekoratyvinį vašką.

Aliejinis beicas OSMO 3501 (baltas)

Skaidrus dekoratyvinis vaškas OSMO 3101

Intensyvaus atspalvio dekoratyvinis vaškas OSMO 3186 (balta matinė)

Osmo TopOil yra ypatingas medienos aliejus su kietaisiais vaškais. Šis aliejus atlieka tiek apsauginę tiek ir dekoratyvinę funkciją. Jis tinka įvairių baldų padengimui, net ir tiems, kurie turės sąlytį su maistu.

2023-12-07T13:42:54+00:00