/Medinių grindų atnaujinimas

Medinių grindų atnaujinimas

Ateina laikas, kada medinės grindys praranda savo pirminį grožį ir pradeda rodyti nudėvėjimo požymius. Dingstantis blizgesys, išblukusi spalva, įtrūkimai ar kiti pažeidimai praneša apie tai, kad laikas imtis veiksmų. Medinių grindų atnaujinimas atkuria paviršiaus apsaugą ir apdailą.
Jeigu galvojate „Kaip atnaujinti medines grindis?“ – galime iš karto nuraminti, kad tai įmanoma pasidaryti ir patiems. Visos grindų atnaujinimo priemonės yra parduodamos internetu, o darbui nereikalingi ypatingi įgūdžiai. Šiame gide OSMO komanda apžvelgs viską, ką reikia žinoti apie medinių grindų atnaujinimą – nuo pasiruošimo ir atlikimo iki tolesnės priežiūros.

Kaip atnaujinti medines grindis?

Pirmiausia reikia įvertinti ar reikalingas viso ploto remontas ar tik dalinis. Sekantis žingsnis – nustatyti kokio intensyvumo atnaujinimas bus reikalingas, ar reikės paviršių šlifuoti ir padengti alyvą ar užteks tik valymo ir naujo padengimo. Atsakius į šiuos pagrindinius klausimus bus aišku, kokių priemonių reikės atnaujinimui atlikti.

 • Jei grindims reikalingas tik apsauginio sluoksnio atnaujinimas, išplaukite jas su OSMO grindų šampūnu Wisch-Fix ir padenkite jas su pasirinktu Hardwax Original aliejumi. Padengimo būdas turėtų būti pasirinktas pagal tai, kokio storio sluoksnį norime padengti. Stipriau nudėvėtiems paviršiams naudokite volelį, silpniau dėvėtiems – poliravimo aparatą arba įtrinimą rankiniu būdu.
 • Kai reikalingas intensyvesni paviršinis valymas, idealus produktas – Osmo skystas vaškinis valiklis, kuris valo įsisenėjusias dėmes. Valiklis padengiamas įtrinimo būdu. Po valiklio panaudojimo, rekomenduojame išvalytą plotą padengti su Hardwax Original aliejumi.
 • Viešųjų erdvių grindis reikia atnaujinti dažniau, todėl šiuo atveju tinkamiausias produktas – Osmo priežiūros aliejus. Reguliarus šios priemonės naudojimas nesukurs storo vaško sluoksnio.
 • Jei grindys reikalauja šlifavimo, geriausia šiuos darbus patikėti profesionalams. Po šlifavimo pirmas sluoksnis turėtų būti dengiamas įtrinimo būdu (rankomis arba poliravimo aparatu). Antras ir trečias sluoksniai turėtų būti dengiami su skaidria Hardwax alyva. Dengimas atliekamas teptuku arba voleliu.

Kokių priemonių reikės?

Didžiąją dalį prekių, kurių reikia grindų atnaujinimui, galite įsigyti iš OSMO elektroninės parduotuvės. Rekomenduojame turėti arba įsigyti:

 • Priežiūros/atnaujinimo priemonę – alyvą/aliejų, beicą, valiklius. Pasiskaičiuokite reikiamą produktų išeigą su OSMO išeigos skaičiuokle;
 • Specialią kempinėlę ar įrankį priemonės padengimui kampuose;
 • Teleskopinį kotą;
 • Alyvavimo volelį arba volelio rinkinį;
 • Mikropluošto šluostę;
 • Šepetį valymui;
 • Dulkių siurblį;
 • Maskavimo juostą;
 • Kelių grūdėtumų švitrinį popierių (jei bus reikalingas šlifavimas);

Pasiruošimas darbui

Visų pirmiausia reikėtų apžiūrėti grindis bei įvertinti jų būklę. Kuo daugiau pažeidimų ar nusidėvėjimo požymių yra, tuo daugiau pasiruošimo reikės. Jis apima valymą ir šlifavimą. Prieš atnaujinimą grindis būtinai nuvalyti sausu būdu, pašalinkite dulkes ir kitus nešvarumus. Jeigu yra įsisenėjusių dėmių ar gilesnių įbrėžimų – juos nušlifuokite. Šlifavimą atlikite palimsniui. Pradžioje naudokite stambesnio grudėtumo švitrinį popierių, o po to smulkesnio. Galiausiai pereikite prie smulkiausio P120 ar 150, kol grindų danga bus visiškai lygi.
Norint kad medinių grindų šlifavimas būtų atliktas nepriekaištingai – kreipkitės į profesionalus.
Kai paviršius nušlifuotas ir lygus bei pašalintos naujai atsirasti galėjusios dulkės, galima pereiti prie aliejaus dengimo.
Maskavimo juosta apklijuokite grindjuostes, sienas, duris ir kitas vietas, ant kurių nenorėtumėte, jog patektų aliejus.

Paviršiaus padengimas su tonuota alyva ir skaidriu Hardwax aliejumi

Tonuotos alyvos dengimas

 1. Kai grindys nušlifuotos ir nuvalytos, atsidarykite savo priemonės indą bei su mentele, lazdele ar kitu įrankiu gerai išmaišykite, kad masė taptų vientisa.
 2. Pirmas sluoksnis turėtų būti dengiamas įtrinimo būdu. Tam galite naudoti specialias kempinėles-aplikatorius arba poliravimo aparatą;
 3. Tolygiai įtrinkite aliejų, jei matote, kad ant paviršiaus lieka aliejaus pertiekliaus – nuvalykite jį švaria šluoste;
 4. Dirbkite neskubėdami, rekomenduojame darbus atlikti dienos metu prie natūralaus apšvietimo. Pataisymus galite atlikti per 30 minučių;
 5. Tonuotos alyvos sluoksnis turėtų būti paliktas džiūti 24 val.

Skaidrus Hardwax aliejus

 1. Išdžiūvus pirmąjam sluoksniui, galite dengti skaidrų apsauginį sluoksnį su Hardwax aliejumi. Atidarykite indelį ir gerai išmaišykite;
 2. Įsipilkite aliejų į vonelę;
 3. Pirmiausia su mažesniu voleliu ar teptuku padenkite sunkiau prieinamas vietas ir kampus;
 4. Išmirkykite grindų volelį aliejuje ir prieš darbą jį nuskausinkite į vonelės groteles. Prieš pradedant alyvuoti volelis turėtų būti drėgnas ne šlapias;
 5. Denkite ploną tolygų sluoksnį, alyvuokite pagal medienos raštą;
 6. Leiskite paviršiui džiūti 10-12 val.;
 7. Lygiai tokiu pačiu būdu denkite antrą skaidrios apsauginės alyvos sluoksnį.

 

Mokomieji filmukai, kurie padės nesudėtingai atsinaujinti grindis naudojant Osmo alyvą

Medinių grindų padengimas su Osmo Hardwax-Aliejumi Original.

Grindų padengimas su aliejumi Osmo Hardwax (Natūralus efektas 3041).

Padengus grindis tonuota ir skaidria alyva, turėsite ir gražią medinių grindų spalvą, ir skaidrų, papildomą apsauginį sluoksnį, saugantį pigmentus. Norint vėl pilnai naudotis grindimis, rekomenduojame palaukti bent porą dienų. Nors vaikščioti su kojinėmis, minkštomis šlepetėmis ar basomis galima jau po 12 val. Kilimus paklokite praėjus 2 sav. Drėgną valymą atlikte praėjus 2-3 sav.

Medinių grindų atnaujinimo priemonės – kada jos reikalingos?

Turbūt aktualu sužinoti ir tai, kada reikėtų įsigyti medinių grindų atnaujinimo priemonių bei kaip žinoti, kada bus reikalingas medinių grindų atnaujinimas. Nėra vieno ženklo ar vieno termino, kuris galiotų visiems grindų tipams. Visi paviršiai dėvisi skirtingu greičiu ir tai priklauso nuo medienos tipo, jūsų įpročių ir aplinkos sąlygų.
Paprastai priežiūros priemonių galima įsigyti į priekį. Jos galioja bent kelerius metus, o paprastai atsiranda ir periodinis poreikis medieną atnaujinti. Reguliariai stebėkite savo grindų būklę ir, jeigu jos rodo vieną iš šių ženklų, reikėtų pagalvoti apie atnaujinimo darbus:

 • Dingo blizgumas;
 • Išbluko spalva;
 • Atsirado daug įbrėžimų, įdaužų ar kitų pažeidimų;
 • Atsirado daug dėmių;
 • Grindų danga nebeatrodo tokia gyvybinga, kaip anksčiau.

Medinių grindų atnaujinimo priemonės – kaip jos veikia?

Medinių grindų atnaujinimas gali būti daromas su įvairiomis skirtingomis priemonėmis. OSMO taip pat siūlo įvairius sprendimus, skirtus būtent medinių paviršių atnaujinimui.

Skystas vaškinis valiklis – priežiūros produktas pagamintas vaško pagrindu, skirtas medinių grindų, kurios buvo padengtos Osmo Hardwax-Aliejumi, valymui ir priežiūrai, taip pat tinka ir baldams bei kitiems interjero paviršiams, kurie buvo padengti aliejumi su vašku. Valiklis padengiamas įtrinimo būdu. Po valiklio panaudojimo, rekomenduojame išvalytą plotą padengti su Hardwax Original aliejumi.

Remontinė pasta – skaidri priežiūros ir remonto pasta skirta paviršiams, padengtiems Hardwax aliejumi. Šia priemone galima taisyti minimalius paviršiaus subraižymus ar atnaujinti vaško sluoksnį nedideliame plote.

Medienos priežiūros aliejus – bespalvė arba skaidri, greitai džiūstanti medienos apdaila, kurios pagrindinė funkcija yra alyvuotų/vaškuotų grindų techninė ir reguliari priežiūra. Pasenusi ir matinė grindų danga yra atnaujinama su Osmo Medienos priežiūros aliejumi. Laiku taikant Medienos priežiūros aliejų galima išvengti daug laiko užimančių šlifavimų ir renovacinių darbų.

Hardwax aliejus – pagrindinė priemonė grindų atnaujinimui, renovacijai bei apsaugai. OSMO Hardwax aliejų sudėtyje yra kietųjų vaškų, kurie suformuoja apsauginį sluoksnį medienos paviršiuje. Prieš alyvuojant paprastai reikia grindis švariai nuvalyti, o reikalui esant ir nušlifuoti, kad būtų nuimtas senas lakas, dažai ar kita danga. Aliejus ne tik apsaugos medieną bet ir išryškins natūralų jos grožį.

2023-12-07T14:02:17+00:00