/Terasos alyvavimas

Terasos alyvavimas

Apsauga nuo visų iššūkių – terasos alyvavimas su Osmo aliejumi

Graži medinė terasa – daugelio siekiamybė. Kam tik nesinori, kad jų eksterjero akcentas atrodytų elegantiškai ir gražiai. Tačiau lauke mediena susiduria su drėgme, vėju, temperatūrų pokyčiais, kenkėjų keliama grėsme ir ne tik. Jeigu norisi, kad mediena tarnautų ilgai bei visą laiką atrodytų gražiai, reikia ieškoti apsauginių priemonių. Būtent čia dėmesio sulaukia terasos lentų alyvavimas. Specialios alyvos naudojimas gali ne tik apsaugoti medį nuo išvardintų rizikų, tačiau ir išryškinti natūralų jos grožį. Alyvuota mediena ilgiau atrodo gražiai bei tinkamai tarnauja pagal paskirtį, net ir po ilgo laiko.
Pasižiūrėkime į tai, kuo ypatingas Osmo terasų aliejus ir kaip terasos aliejavimas su šia priemone turėtų būti atliekamas, jei norisi geriausio rezultato.

Kas yra Osmo aliejus terasoms – kuo jis ypatingas?

Osmo – Vokietijos kompanija, turinti labai ilgametę patirtį gaminant medienos apdorojimo priemones, skirtas ne tik vizualiniam grožiui pabrėžti, tačiau ir siekiant ją apsaugoti nuo aplinkos poveikio. Lauke esanti terasų mediena nuolat turi atlaikyti drėgmės, temperatūros, kenkėjų ir UV spindulių išbandymą. Pati iš savęs mediena turi tik labai ribotą apsaugą ir turi būti apdorojama specialiomis priemonėmis. Terasos aliejavimas – bene geriausia išeitis, kadangi alyva yra kur kas veiksmingesnė už laką ar kitas populiarias medienos apdorojimo alternatyvas. Kokie yra bendri alyvos/aliejaus privalumai?
Ši priemonė gali apsaugoti nuo:

 • Drėgmės;
 • Kenkėjų;
 • Slydimo ant paviršiaus;
 • UV spindulių;

Ji taip pat įsiskverbia į medieną, tačiau leidžia jai kvėpuoti;

Įsiskverbimas reiškia, kad būtent Osmo aliejus terasoms išryškins natūralų medienos tekstūros grožį. Ji atrodys sodriau.

Na, o terasos lentų alyvavimas būtent su Osmo priemone taip pat suteiks papildomų privalumų, kurie įmanomi tik dėka ypatingos šios priemonės sudėties bei subtilių gamybos technologijų. Pavyzdžiui:

 1. Osmo terasų aliejus padengia lentą tokia danga, kuri išlieka koreguotina visą darbo laiką. Dėl to pats aliejavimas/alyvavimas vyks sklandžiau, paprasčiau. Atviras darbo laikas siekia 45 minutes.
 2. Osmo priemonė tinka ir tradiciniams, populiariems medienos tipams, ir rečiau sutinkamai, egzotinei medienai.
 3. Pagal DIN 53160 ir EN 71.3 standartus, apdorota mediena ir jos paviršius bus saugūs žmonėms, gyvūnams ir augalams.
 4. Prieš peralyvavimą net nebūtina pakartotinai šlifuoti. Galima iš karto dengti antrą sluoksnį, tereikia paviršių kruopščiai nuvalyti.
 5. Turime specialių priemonių alyvavimui savo elektroninėje parduotuvėje, todėl darbus galima atlikti sklandžiai ir paprastai. Priemonių nereikia ieškoti po vieną.

Kokią naudą duoda terasos aliejavimas?

Medinės lentos ne tik trinasi ir dėvisi. Jos natūraliai sensta, prarasdamos tam tikras savo išvaizdos savybes bei tvirtumą. Pasenęs ar neprižiūrėtas medis tampa silpna vieta. Tokios terasos lentos kelia riziką įskilti, lūžti, deformuotis.

Kas 1 – 2 metus atliekamas terasos alyvavimas, atnaujinimas apsaugos lentas nuo UV, drėgmės. Padengus apsauginiu pigmentiniu sluoksniu, medis išlaikys savo spalvą bei konstrukcinį tvirtumą. Tai ilgina lentų tarnavimo laiką, didina jūsų turto vertę (padeda ją išlaikyti) bei apsaugo nuo didelį galvos skausmą keliančių problemų.

Mokomasis video kaip atgaivinti seną terasą su medienos atnaujinimo priemone OSMO Power Gel.

Šiame video sužinosite, kaip lengvai galite atnaujinti kompozito terasą bei suteikti jai papildomą apsaugą nuo dėmių ir purvo naudojant OSMO aliejus WPC ir BPC.

Terasos aliejavimas – procesas

Nors rekomenduojame šį procesą patikėti profesionalams (galime parekomenduoti savo partnerius), jį tikrai įmanoma pasidaryti ir patiems. Mūsų komanda yra paruošusi ne vieną instrukcinį vaizdo įrašą, tarp kurių patenka ir gidas – kaip alyvuoti terasą. Skaitydami tekstinį ar žiūrėdami vaizdo įrašą lengvai pasieksite norimą rezultatą. Pasinaudokite išeigos skaičiuokle, kad žinotumėte, kiek tiksliai aliejaus reikėtų įsigyti.

Dengimui galima naudoti kelias priemones. Pavyzdžiui, viršutiniam sluoksniui panaudodami ANTI-SLIP priemonę turėsite terasos lentas, ant kurių bus saugiau vaikščioti, nes nekils pavojus paslysti.

Pasiruošimas

Visų pirma terasą reikėtų paruošti aliejavimo/alyvavimo darbams. Nuo paviršiaus patraukite bet kokius užsilikusius daiktus. Jį nuvalykite drėgnu būdu, o tada gerai išdžiovinkitę paviršių. Po to pasiruoškite visus darbui reikalingus įrankius:

 • Natūralių šerių teptukas;
 • Mentelė alyvos maišymui;
 • Dažų/aliejaus vonelė;
 • Osmo rinkinys terasų aliejavimui;
 • Teleskopinis kotas.vv

Kai visi įrankiai vietoje – atsidarykite aliejaus skardinę ir gerai išmaišykite jį su mentele. Darbo metu taip pat periodiškai pamaišykite, kad priemonė išlaikytų tinkamą konsistenciją.

Aliejų įsipilkite į vonelę, pasiimkite teptuką ir teleskopinį kotą ir terasos aliejavimas gali būti pradėtas.

Aliejavimo procesas

Terasos lentų alyvavimas neturėtų būti atliekamas skubotai. Sulaukite ir tinkamo oro. Geriausia šį darbą daryti vėlyvą pavasarį, vasarą ar rudenį, kad temperatūra būtų apie 18 – 23 laipsnius Celsijaus ir nelytų. Per žema temperatūra arba lietus bei per didelė drėgmė mažina priemonės įgeriamumą ir kenkia eigai.

Neskubėdami denkite lentas tolygiais potepiais. Patogiausia – eiti bei tepti po vieną vertikalią ar horizontalią lentų eilę, pagal medienos kryptį. Paprastai skaičiuojama, kad terasos lentų alyvavimas vienu sluoksniu turėtų sunaudoti apie 1 l aliejaus 24 kvadratinių metrų plotui. Tiesa, šis parametras gali kiek skirtis, priklausomai nuo pačios medienos rūšies ir medienos būklės.

Stebėkite darbo rezultatus ir sutvarkykite nelygumus, jeigu jų atsiras.

Po aliejavimo paviršių palikite 12 valandų džiūvimo. Dėl to yra gana svarbu stebėti orų prognozes, kad darbas būtų daromas dienomis, kada nelyja.

Praėjus minėtam terminui – laikas dengti antrąjį sluoksnį. Tai darykite vadovaudamiesi tuo pačiu procesu ir sekite tuos pačius žingsnius, kuriuos jau įvardinome. Džiūvimui vėl reikės ~ 12 valandų.

Po aliejavimo

Pušinės, termomedienos, maumedžio terasos alyvavimas ar bet kokios kitos medienos dengimas alyva yra tik proceso pradžia. Vėliau, po aliejavimo taip pat reikia nepamiršti lentas prižiūrėti bei saugoti.

 1. Reguliariai valykite terasą, kad ant jos neliktų nešvarumų, lapų ir šiukšlių. Tai neleis įsivyrauti purvui, atsirasti pelėsiui. Net ir įsisenėjusias dėmes galima pašalinti su gana švelniu, specializuotu valikliu.
 2. Kas kelias savaites patikrinkite, ar ant lentų nėra vizualių pažeidimų požymių. Nedelsdami spręskite visas problemas, kad išlaikytumėte terasos konstrukcijos vientisumą.
 3. Ilgainiui, veikiama saulės spinduliams, terasos lentų mediena gali išblukti arba pakeisti spalvą. Apsvarstykite galimybę įrengti šešėlį metančias konstrukcijas bei naudokite specialias, nuo UV saugančias priemones. Osmo aliejaus sudėtyje yra tokį poveikį turintys pigmentai.
 4. Paprastai kas 1-2 (arba pagal poreikį) metus reikalingas pakartotinis terasos lentų alyvavimas. Taip užtikrinama, kad terasa bus apsaugota ir puikiai atrodys.

Osmo aliejų atspalviai terasoms

Pilkas atspalvis

Tamsaus ąžuolo atspalvis

Bangkirai atspalvis

Tamsaus bangkirai atspalvis

Masaranduba atspalvis

Maumedžio atspalvis

Termo medienos atspalvis

Tikmedžio skaidrus atspalvis

Melsvųjų pociūgių atspalvis

Garapa medienos atspalvis

2023-12-07T14:31:11+00:00