/Medinių laiptų atnaujinimas

Medinių laiptų atnaujinimas

Laiptai yra svarbus ir reikšmingais interjero elementas. Kaip ir grindys laiptai gauna apkrovą kasdien, todėl natūralu, kad ateina metas, kada juos tenka atnaujinti.

OSMO priemonėmis medinių laiptų atnaujinimas gali būti atliktas greitai ir nesudėtingai. Mūsų gidas bei informacija tiks visų rūšių alyvuotai medienai. Apžvelgsime, kokia tokio proceso nauda, kaip žinoti, kada reikia atnaujinimo bei kokias priemones reikėtų naudoti.

Medinių laiptų atnaujinimas

Senų medinių laiptų atnaujinimas

Medinių laiptų atnaujinimas arba restauravimas gali skambėti kaip sudėtingas procesas, tačiau iš tiesų jį galima nesunkiai pasidaryti patiems. Reikia tik laiku pastebėti nusidėvėjimą, nes kuo didesni pažeidimai, tuo daugiau darbo ir priemonių jums prireiks.
Pagrindiniai pliusai, dėl ko senų laiptų atnaujinimas yra naudingas:

Estetiškas vaizdas

Medinių laiptų atnaujinimas gali akimirksniu įkvėpti naujos gyvybės bet kurių namų interjerui. Nesvarbu, ar medinė laiptų danga tiesiog prarado blizgesį, ar per laiką daug kas pasikeitė ir ji tiesiog nebetinka prie interjero, atnaujinus laiptus galima visa tai pakeisti.
OSMO siūlo skirtingus produktus, jie gali tonuoti, suteikti blizgesio ar matiškumo, tad laiptai vėl taps estetiškai atrodančiu akcentu.

Išsaugoma autentika

Kai kuriuose namuose laiptai gali turėti istorinę vertę. Jų pakeitimas naujais, tiesiog ištrins architektūrinį palikimą. Restauracija ne tik išsaugos istorinės meistrystės kūrinį, bet ir padarys laiptus išskirtine interjero detale.

Ekonomiškumas

Senų medinių laiptų atnaujinimas beveik visais scenarijais yra ekonomiškesnis nei jų keitimas. Nauji laiptai gali būti labai didelė investicija, o atnaujinimas leidžia džiaugtis taip pat ar net geriau atrodančiu interjeru.

Tvarumas

Medinių laiptų atnaujinimas atitinka modernų požiūrį į tvarumą bei ekologiją. Pasirinkę atnaujinti, o ne pakeisti, išvengsite bereikalingo vartojimo, sumažinsite taršą ir prisidėsite prie tvaresnės ateities kūrimo.

Kaip atpažinti, kad jau reikia atnaujinti / restauruoti medinius laiptus?

Norint džiaugtis tvirtais ir gražiai atrodančiais laiptais būtina atkreipti dėmesį į jų būklę bei neatidėlioti renovacijos ar restauracijos, jeigu pastebite tam tikrus ženklus. Štai keletas įspėjamųjų požymių, rodančių, kad atėjo laikas pagalvoti apie medinių laiptų atnaujinimą ar restauravimą:

  1. Matosi nusidėvėjimas. Jei matote ryškius įbrėžimus, įlenkimus, išblukusią spalvą ar nuo pakopų nuskilusias detales, tai aiškiai rodo, kad senų laiptų atnaujinimas neturėtų būti atidėliojimas. Neprižiūrint, tolesnis naudojimas gali nepataisomai pakenkti medžio paviršiui.
  2. Pažeidimai apdailos sluoksnyje. Medinių laiptų apdaila (lakas, vaškas, impregnantas, dažai…) apsaugo medieną nuo drėgmės ir kitų pažeidimų. Jei apdaila susidėvi arba atrodo nublukusi, laikas ją atnaujinti. Laiptų atnaujinimas sugrąžins paviršiui blizgesį, bet ir apsaugos jį nuo tolesnės žalos.
  3. Pelėsio ar puvimo požymiai. Pelėsio arba puvimo požymiai ant medienos yra labai blogas ženklas. Negalima delsti ir reikia galvoti apie išvalymą, restauravimą, perdengimą ir tolesnę medienos apsaugą.

Apibendrinant, atidžiai stebėdami minėtus požymius, galėsite nustatyti, kada jūsų medinius laiptus reikia renovuoti arba restauruoti. Reguliari priežiūra ir savalaikis atnaujinimas ne tik išsaugo laiptų estetiką, bet ir užtikrina jų saugumą bei ilgaamžiškumą, todėl jie ilgus metus bus puoselėjamas ir funkcionalus jūsų namų elementas

Kaip atnaujinti medinius laiptus?
Medinių laiptų restauravimo procesas

Apžvelgę restauracijos naudą, galime pereiti prie to, kaip atnaujinti medinius laiptus.

Paruošimas

Pirmiausia nuo laiptų nuimkite kilimines dangas ir nuvalykite šiukšles. Iš pradžių drėgnai, o po to sausai nuvalykite paviršių, kad ant jo neliktų dulkių, purvo ar nešvarumų.

Šlifavimas

Lakuotus ir dažytus paviršius prieš alyvavimą būtina šlifuoti. Šlifuoti taip pat būtina, jei laiptai stipriai subraižyti. Šiam darbui pasiruoškite dviejų arba trijų grūdėtumų švitrinį popierių. Iš pradžių naudokite stambesnį, o po to – smulkesnio grūdėtumo švitrinį popierių. Šlifuoti reikia pagal medžio rašto kryptį. Po šlifavimo drėgna šluoste nuvalykite likučius ir paruoškite paviršių dengimui alyva.

Alyvavimas

Jei reikia atnaujinti tik apsauginės alyvos sluoksnį, tepkite ją plonai tolygiai ant švariai nuvalyto paviršiaus su voleliu ar teptuku ir palikite išdžiūti. Jei laiptai buvo nušlifuoti, pirmą sluoksnį rekomenduojame padengti įtrynimo būdu. Tam naudokite alyvos užnešimo aplikatorių arba panašaus tipo šluostę/kempinėlę. Nuvalykite alyvos pertieklių ir leiskite džiūti. Antrą ir jei reikia trečią sluoksnius denkite voleliu arba teptuku. Viršutiniai sluoksniai turi būti padengti su apsauginiais aliejais, kurie turi kietųjų vaškų: tai gali būti Hardwax Original ar Hardwax AntiSlip aliejai.

Hardwax Original medienos alyva su kietaisiais vaškais

Hardwax Original medienos alyva su kietaisiais vaškais.

Hardwax aliejaus OSMO Original padengimas ant ąžuolo, uosio ir pušies.

Priežiūra po padengimo

Laiptais galite pradėti naudotis praėjus 1-2 paroms po paskutinio sluoksnio padengimo. Tačiau darykite tai atsargiai, danga vis dar kietėja ir pilnai subręs po 2-3 savaičių. Per šį laikotarpį laiptus valykite tik sausuoju būdu ir neklokite kiliminės dangos.

Osmo medinių laiptų atnaujinimo priemonės Jums į pagalbą

Kadangi jau žinote kaip atnaujinti medinius laiptus bei kokia to nauda, norime jus supažindinti su Osmo produktais, kurie tam skirti ir padės pasiekti geriausius rezultatus.

Norėdami laiptams suteikti atspalvį rinkitės aliejinį beicą, dekoratyvinį vašką ar tonuotą Hardwax aliejų.

Paprastam apsauginio sluoksnio atnaujinimui dažniausiai pakanka Hardwax Original alyvos.

Ten, kur svarbus saugumas, rekomenduojame Hardwax aliejų ANTI-SLIP. Jo sudėtyje yra kietųjų vaškų bei kitų medžiagų, kurios paviršių padaro neslidų bei daug saugesnį.

2023-12-07T13:03:33+00:00