/Parketo alyvavimas

Parketo alyvavimas

Efektyvus parketo alyvavimas su Osmo Hardwax

Parketas yra itin populiarus grindų dangos pasirinkimas. Jo patvarumas, estetinės savybės, kaina bei jaukumo efektas patinka daugeliui. Tačiau grindys visuomet patiria daugybę išbandymų ir turi daug ką atlaikyti. Norint apsaugoti parketlentes, reikia imtis tam tikrų veiksmų. Bene veiksmingiausias iš jų – parketo alyvavimas. Na, o bene geriausia priemonė jam – Osmo Hardwax.

Tad šiame straipsnyje ir apžvelgsime Osmo Hardwax aliejų su kietaisiais vaškais bei pristatysime patį aliejavimo procesą, siekiant apsaugoti dangos ilgaamžiškumą.

Parketo alyvavimas su Osmo Hardwax – kodėl rinktis šią priemonę?

Priemonė Osmo Hardwax sudėtyje turi kietųjų vaškų. Tai reiškia, kad padengus priemonės ant medienos paviršiaus lieka kieto vaško sluoksnis kuris tinkamai ją apsaugo. Jeigu alyvos sudėtyje yra ir kietųjų vaškų, jis suderina aliejaus bei vaško gerąsias savybes bei pasiūlo jas vienoje vietoje. Taip sutaupote laiką ir pinigus, nes užtenka vienos priemonės tam, kad pavyktų išgauti geriausią rezultatą.

Būtent ši priemonė leis medienai kvėpuoti ir apsaugos nuo drėgmės, dėmių ar kitų pažeidimų, kurie būdingi medinėms grindims. Osmo Hardwax yra atspari limonadams, vynui, kavai, arbatai, sultims, pienui ir vandeniui. Ant paviršiaus neturėtų likti jokių dėmių net nuo seilių ir prakaito, kaip įrodo sertifikatas pagal DIN 53160 (Vokietijos pramonės norma).

Labai didelis privalumas, kodėl parketo alyvavimas galėtų būti atliekamas su Osmo Hardwax – nereikia grunto ar tarpinių šlifavimų. Vėlgi, taip susitaupys jūsų laikas ir pinigai, o medienos atsparumas bus labai aukštas.

Na ir galiausiai, saugumas. Nedaugelis medžio apdirbimo priemonių gali didžiuotis tuo, jog yra saugios gyvūnams ir žmonėms ar augalams. Tačiau Osmo Hardwax yra būtent tokia priemonė, kaip įrodo EN 71.3 (Europos norma).

Alyvavimas su Osmo Hardwax – procesas

Prieš pradedant alyvavimą reikėtų paviršių tam paruošti. Būtinas pirminis šlifavimas, kurio metu išlyginama danga. To reikia, norint, kad priemonė gerai įsiskverbtų į paviršių, o apdaila būtų lygi. Šį darbą rekomenduojame patikėti profesionalams. Turime platų partnerių tinklą, todėl mielai jums parekomenduosime specialistus.

Jeigu šlifuosite patys, po darbų nepamirškite viską nuvalyti ir surinkti dulkes siurbliu, kadangi nuo to labai smarkiai priklauso aliejaus pasidengimo kokybė.

Darbo vietos paruošimas

Prieš pradedant alyvuoti, dar reikia šį bei tą padaryti:

  • Maskuojančia arba apsaugine plėvele apklijuokite paviršius, kuriuos reikia apsaugoti;
  • Iš patalpos išneškite visus nereikalingus daiktus;
  • Pasirūpinkite vėdinimu, kadangi parketo atnaujinimas atliekamas su cheminėmis priemonėmis;
  • Pasiruoškite įrankius: poliravimo aparatas, alyvos aplikatorius, voleliai bei vonelė priemonei.

Parketo atnaujinimas su Osmo Hardwax – pirmasis sluoksnis

Įsipilkite priemonės į vonelę ir pasiėmę volelį arba aplikatorių pradėkite nuo kampų ir pakraščių. Jeigu turite specialią poliravimo mašiną, dabar galite ant paviršiaus išpilti priemonę ir su aparatu ją paskleisti po grindis. Poliravimo mašiną patraukliomis sąlygomis galite išsinuomoti ir iš mūsų.

Svarbu prisiminti, kad optimaliam padengimui priemonės reikėtų naudoti apie 30 – 35 ml/m2.

Tada reikia stebėti savo darbo rezultatus ir per daug nesiblaškyti, mat, trūkumus, kurie matosi ant drėgno sluoksnio, įmanoma ištaisyti per ~40 minučių nuo padengimo. Tad būkite atidūs.

Parketo alyvavimas antruoju Osmo Hardwax sluoksniu

Pagal specifikacijas, Osmo Hardwax sluoksnis džiūva apie 8 – 10 valandų. Tam reikalinga optimali temperatūra ir gera oro cirkuliacija (vėdinimas). Po to galima atlikti alyvavimą antruoju sluoksniu. Rekomenduojama, kad parketo alyvavimas būtų daromas būtent dviem sluoksniais, nes tik taip įmanoma užtikrinti visiškai pilnavertę grindų apsaugą.

Dengimo procesas – identiškas, kaip su pirmuoju sluoksniu. Pradėkite nuo kraštų, o tada denkite likusį paviršių. Naudokite tokį patį kiekį aliejaus kiekį vienam kvadratiniam metrui.

Rezultatas bei paviršiaus priežiūra

Alyvuotoms grindims suteikite bent 24 valandas džiūvimo po antrojo sluoksnio. Vertėtų prisiminti, kad paviršius bręsta ir kietėja dar 14 – 21 dieną (2 – 3 savaites), todėl neskubėkite stumdyti baldų ar daryti sunkių darbų ant grindų. Leiskite priemonei sukurti pilną apsaugą. Kilimus klokite tik praėjus šiam laikui. Taip pat neplaukite grindų drėgnai kol alyva bręsta.

Valymas drėgnu būdu taip pat rekomenduotinas tik praėjus ~20 dienų po padengimo. Svarbu žinoti ir tai, kad kas keletą metų naudinga alyvavimą pakartoti. Parketo atnaujinimas – daug lengvesnis procesas nei pirmasis padengimas. Paprastai tam pakanka tik vieno sluoksnio ant švaraus ir sauso paviršiaus. Papildomo vargo išvengsite!

2023-06-05T11:57:04+00:00