/Stalviršio atnaujinimas

Stalviršio atnaujinimas

Medinio stalviršio atnaujinimas su Osmo TopOil aliejumi – gidas

Mediniams stalviršiams namuose tenka nemažai išbandymų. Karšti bei šalti indai, drėgmė, trintis bei net kontaktas su tiesioginiais saulės spinduliais gali būti kenksmingas medienai. Jis mažina jos ilgaamžiškumą, gadina estetiką, kenkia tvirtumui. Gali kilti galvosūkis dėl to, kaip jį apsaugoti.

Stalviršį vis tiek tenka naudoti, tad vienintelė logiška išeitis – ieškoti priemonių, galinčių medieną apsaugoti ir atstatyti jos išvaizdą, jei pastaroji buvo pažeista. Osmo TopOil – būtent toks sprendimas. Su juo įmanomas beveik bet kokio tipo ir spalvos medinio stalviršio atnaujinimas. Pasižiūrėkime, kuo ypatinga ši priemonė bei kaip ją tinkamai naudoti!

Su TopOil – medinio stalviršio atnaujinimas daug paprastesnis

TopOil yra speciali priemonė, skirta stalviršiams, medinėms lentelėms ar mediniams baldams. Ji yra saugi sąlyčiui su maistu, o tai labai svarbu apdirbant stalviršius namų viduje, ypač – virtuvėje, valgomajame ar svetainėje.

Kodėl bet kurio stalviršio atnaujinimas su TopOil bus toks sėkmingas? Tai didele dalimi priklauso ir nuo pačio produkto ypatumų. Osmo TopOil:

 • Produktų kataloge yra 7 skirtingų atspalvių;
 • Sudėtyje turi kietųjų vaškų, todėl dar geriau apsaugo;
 • Tinka vaikų žaislams pagal EN 71.3 Europos normą;
 • Yra atsparus seilėms bei prakaitui pagal Vokietijos (kur ir yra gaminamas) normą DIN 53160;
 • Aliejus giliai prasiskverbia po paviršiumi, jis idealiai tinka mikroporėtiems paviršiams, kadangi leis stalviršiui kvėpuoti, tačiau tuo pat metu neleis įsiskverbti drėgmei ar dėmėms;
 • Padengto stalviršio natūrali medinė tekstūra išryškės;
 • Medis bus mažiau pažeidžiamas drėgmės.

Stalviršių atnaujinimui negalima rinktis bet kokią priemonę. Ji turi būti saugi naudojimui su maistu bei aplinkai. Prioritetą visada teikite kuo ekologiškesniems produktams, kurių sudėtyje yra mažiau LOJ (lakių organinių junginių) ar kitų, toksiškų sudedamųjų dalių.

Kaip jau minėjome, TopOil priemonė yra universali. Su ja įmanomas ne tik paprasto stalviršio atnaujinimas, tačiau ir nepoliruoto betono, kamštinės dangos ar net OSB plokštės aliejavimas. Nauda bus lygiavertė, tad priemonės universalumas yra didelis jos pliusas!

Kaip atnaujinti virtuvės, valgomojo ar svetainės stalviršį su TopOil?

Visų pirma, galvojant apie tai, kaip atnaujinti virtuvės stalviršį, reikia pasiruošti tinkamas priemones.

Jums reikės:

 1. Volelio su rankena
 2. Šlifavimo popieriaus (P80 P100 P120)
 3. TopOil priemonės
 4. Šluostės arba dulkių siurblio.

Visas išvardintas, o taip pat ir papildomas priemones, skirtas būtent medienos aliejavimo darbams, galite įsigyti tiesiog Osmo.lt elektroninėje parduotuvėje. Jeigu kažką rasti sunku arba reikia patarimo, nedvejokite klausti tiesioginio susirašinėjimo būdu arba susisiekdami nurodytais kontaktais interneto svetainėje.

Jeigu stinga laiko darbo imtis patiems, visada galime jums rekomenduoti profesionalius savo partnerius, kurie sparčiai ir kokybiškai atliks atnaujinimo bei aliejavimo darbus.

Aliejuoti reikėtų gerai vėdinamoje ir gerai apšviestoje patalpoje. Nuo stalviršio nukraukite visus daiktus. Kambario temperatūra neturėtų būti per aukšta ar per žema, kadangi ekstremalios sąlygos gali neigiamai paveikti alyvos dengiamumą.

Paviršiaus paruošimas

Prieš pradedant darbus, norint geriausio rezultato, paviršių reikia paruošti. Viskas turėtų prasidėti nuo šlifavimo. Jis išlygina paviršių ir paruošia jį tolygiam alyvos padengimui. Jeigu stalviršio atnaujinimas daromas ant nenušlifuoto paviršiaus, rezultatas tikrai jūsų netenkins. Apdaila bus nelygi, o mediena nebus tinkamai apsaugota.

Šlifavimo tikslas – kuo labiau išlyginti paviršių ir nelygumus.

Šlfiuojant:

 • Jeigu yra gilesnių arba didesnių pažeidimų, pradžioje paviršių šlifuokite su P80, P100 o po to, su P120 popieriumi.
 • Pasistenkite pasiekti optimalų lygumą.
 • Jeigu po šlifavimo vis tiek jaučiasi arba matosi nelygumai, kartokite procesą.
 • Tiesa, jeigu aliejuoti ruošiatės itin didelį įgeriamumą turinčią medieną, rinkitės iki P150 šlifavimo popierių.

Kai paviršius nušlifuotas – su šepetėliu ir/ar dulkių siurbliu pašalinkite dulkes bei nešvarumus.

Aliejaus tepimas – paviršiaus padengimas

Patariame daug neskubėti ir pasilikti pakankamai laiko šios užduoties atlikimui. Ypač, jeigu darote tai pirmą kartą, pernelyg didelis skubėjimas kenks rezultatui.

Svetainės, valgomojo ar virtuvės stalviršio atnaujinimas pradedamas naudojant volelį arba specialią kempinėlę. Plonu sluoksniu aliejuojamas medinis paviršius. Braukti reikėtų medienos tekstūros kryptimi. Vienam sluoksniui padengti rekomenduojama naudoti apie 30 ml/m2. Nepraleiskite kampų ir stenkitės išlaikyti tolygumą.

TopOil priemonę reiktu dengti dviem sluokniais jeigu paviršius nėra niekuom padengtas, o vienu sluoksniu yra atliekamas paviršiaus atnaujinimas. Šiame puslapyje galite pamatyti apdailos skirtumus dengiant stalviršį vienu arba dviem priemonės sluoksniais.

Po aliejavimo

Tam, kad medinio stalviršio atnaujinimas būtų sėkmingas, reikia suteikti priemonei pakankamai laiko įsigerti. Gamintojo rekomendacija Osmo TopOil priemonei – 8 – 10 valandų nepertraukiamo džiūvimo.

Tik po to reikėtų dengti antrąjį sluoksnį, o po maždaug 2-3 savaičių paviršius gali būti laikomas pilnai apdorotu. Maždaug tiek laiko trunka visiškas priemonės įsigėrimas.

Aliejumi padengto stalviršio priežiūra

TopOil priemone apdorotus medienos paviršius yra tikrai lengva valyti. Tam rekomenduojame mūsų pačių Osmo Wash and Care koncentrato. Jį įpilkite į plovimui skirtą vandenį bei pamirkykite šluostę. Ją išgręžkite, kad liktų drėgna, bet ne šlapia. Su drėgna šluoste galima valyti paviršių kasdieniu būdu.

Aišku, kartais neišvengsite ir didelių arba sunkiai pašalinamų dėmių. Joms pašalinti naudokite Osmo Liquid Wax Cleaner. Tai yra priemonė, kuri kartu valo ir atnaujina paviršių. Jeigu naudosite nespecializuotą arba paprastą bei chemiškai agresyvų valiklį, tiesiog susidursite su poreikiu dažniau atnaujinti ir intensyviau prižiūrėti pačią stalviršio medieną.

Tam, kad stalviršio atnaujinimas būtų reikalingas kuo rečiau, vadovaukitės šiais patarimais.

2023-06-06T12:08:20+00:00