Mediena – natūralus, klasikinis apdailos elementas tiek interjere tiek ir eksterjere.
Norint, kad mediniai paviršiai išliktų gražūs ir tarnautų ilgus metus, juos reikia prižiūrėti. Žinoma pasitaiko atvejų, kada priežiūra neatliekama laiku arba mediena pažeidžiama kitokiu būdu. Tokiu atveju reikalingas medinių paviršių atnaujinimas. Tai atlikus atgaivinama ne tik medienos išvaizda, bet ir prailginamas jos tarnavimo laikas. Šiame straipsnyje rasite patarimų, kaip reikėtų atnaujinti senos medienos paviršius bei sutvarkyti pažeistas vietas.
Medinių paviršių atnaujinimas – nauda ir svarba
Nauja arba tinkamai prižiūrėta mediena atrodo estetiškai, kuria jaukumą aplinkai. Tačiau pasenusi ar nudėvėta mediena atrodo visiškai priešingai. Tiesioginiai saulės spinduliai blukina spalvą, drėgmė skatina irimą bei puvimą, o kasdienis naudojimas palieka įbrėžimus, dėmes ir kitokio pobūdžio pažeidimus.
Norint atstatyti pradinį grožį, reikalingas medienos atnaujinimas. Jam naudojamos specialios medienos atnaujinimo priemonės. Su jų pagalba galima pašalinti pažeidimus ir/ar užkirsti kelią problemų atsiradimui ateityje. Tai investicija, kuri atsiperka visomis prasmėmis.
Senos ar pažeistos medienos atnaujinimo procesas (žingsniai)
Bendrąja prasme visų pažeistų arba pasenusių medinių paviršių atnaujinimo procesas yra panašus. Nors skirtumai gali atsirasti priklausomai nuo pažeidimų masto bei medienos tipo ir ankstesnių apdailos sprendimų. Žemiau pateikti patarimai, kurie padės pasiruošti atnaujinimui bei jį įgyvendinti.
Žalos ir poreikių įvertinimas
Medinių paviršių atnaujinimas turėtų prasidėti nuo vizualaus paviršiaus įvertinimo. Šis etapas padeda nustatyti, kokio rimtumo atnaujinimo darbus reikia atlikti. Įdėmiai apžiūrėkite visą paviršių ir nustatykite kokio tipo pažeidimai ir koks jų mastas.
Valymas/šlifavimas/peralyvavimas
Įvertinus paviršių galėsite nuspręsti, kokio pobūdžio atnaujinimas bus reikalingas.
Valymas: dažnu atveju medienos paviršių užtenka tiesiog nuvalyti su tam pritaikytomis priemonėmis. Osmo asortimente rasite tiek vidaus darbams skirtus valiklius tiek ir lauko medienai skirtas valymo priemones.
Šlifavimas: esant stipresniems mechaniniams/vizualiniams pažeidimams reikalingas šlifavimas. Tokiu atveju galite atlikti dalinį, tam tikros zonos šlifavimą arba viso ploto remontą. Šlifavimas taip pat neišvengiamas, jei tvarkomas paviršius buvo padengtas laku ar kitomis plėvelę sukuriančiomis apdailos priemonėmis. Po šlifavimo darbų paviršių būtina iš naujo padengti apsauginėmis apdailos priemonėmis.
Peralyvavimas: dažnai medienos paviršius užtenka tiesiog švariai nuvalyti ir padengti nauju alyvos sluoksniu. Taip dažniausiai atnaujinamos terasos, vidaus grindys, laiptai ar stalviršiai. Peralyvavimas atnaujina apsauginį paviršiaus sluoksnį, išlygina smulkius įbrėžimus, suteikia papildomą pigmentų sluoksnį.
Kviesti profesionalą atnaujinimui ar daryti patiems?
Medienos atnaujinimas – geriau kviesti profesionalus ar daryti patiems?
Iš tiesų, visos medienos atnaujinimo priemonės yra parduodamos elektroninėje OSMO parduotuvėje. Viską galite įsigyti arba išsinuomoti patraukliomis sąlygomis, tad atnaujinti, alyvuoti, beicuoti, impregnuoti ar nudažyti medieną įmanoma ir patiems namų sąlygomis. Visgi, profesionalų samdymas gali būti naudinga išeitis. Štai pagrindiniai jos privalumai:
- Kompetencija. Profesionalai turi žinių ir patirties, kaip viską daryti. Jie gali pasiekti geriausią įmanomą rezultatą bei atsako už kokybę. Iš jų galite reikalauti maksimalaus rezultato, o dirbdami patys galite tikėtis susidurti su įvairiomis kliūtimis.
- Sparta. Medžio atnaujinimas reikalauja nemažai laiko, ypač, jeigu reikia atnaujinti didelį medienos plotą. Dėl to gali tekti aukoti darbo, laisvą laiką su šeima ar poilsį. Kai to nesinori, apsimoka kviesti profesionalus.
- Dėmesys detalėms. Pasikvietę profesionalus galite būti užtikrinti, kad jie parekomenduos tinkamus sprendimus bei patars, ką ir kaip daryti, kad medinių paviršių priežiūra būtų kuo lengvesnė.
Elgesys su atnaujintais paviršiais bei jų priežiūra
Kai paviršius atnaujintas, didžioji dalis darbo padaryta, tačiau reikėtų nepamiršti apie tai, kad turėtumėte toliau rūpintis savo medžio elementais.
Rekomenduojame reguliariai valyti medinius paviršius sausu būdu. Nusiurbkite dulkes ir nešvarumus, kad jos neužsiliktų. Jeigu valote drėgnu būdu, nenaudokite chemiškai agresyvių priemonių. Jos gali pažeisti apdailą bei paviršių. Naudokite padėkliukus, ant baldų kojelių prilipdykite apsauginius paminkštinimus.
Be to, pagalvokite, kaip dažnai reikėtų alyvavimą ar tonavimą pakartoti, kad akis visada džiugintų puikus vaizdas.